Za nami pierwsza edycja wydarzenia “Zabrze nie tylko na weekend”

09.09.2020

„Zabrze nie tylko na weekend” to hasło przewodnie imprezy, która w ubiegły weekend odbyła się na Zamku Ogrodzieniec – największym i jednym z najbardziej znanych obiektów tego typu na Śląsku, a także najpopularniejszym ze wszystkich zamków na Szlaku Orlich Gniazd.

Dzięki temu dwudniowemu wydarzeniu, turyści z całej Polski odwiedzający ogrodzieniecki zamek mieli okazję poznać najatrakcyjniejsze miejsca w Zabrzu.

Na gości czekało mnóstwo atrakcji, ciekawych historii, dźwięków i smaków. Zagrała Orkiestra Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu pod batutą Henryka Mandrysza, przewodnicy Kopalni Guido i Sztolni Królowa Luiza opowiadali o tajemnicach mroków podziemi, a animatorzy z Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu pokazywali m.in. jak wykonać z papieru odwzorowanie górniczego czako. Nie zabrakło również zajęć ruchowych dla dzieci przygotowanych przez Akademię Piłkarską Górnika Zabrze. A na każdego turystę schodzącego z zamku czekał aromatyczny poczęstunek.

Wśród przybyłych gości znaleźli się m.in. prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, burmistrz Ogrodzieńca Anna Pilarczyk, a także dyrektor Biura Prezydenta Miasta Zabrze Jan Pawluch. W zabrzańskim wydarzeniu w ciągu dwóch dni wzięło udział kilka tysięcy odwiedzających z całej Polski.