Nowy rok szkolny 2020/2021

01.09.2020

Szanowni dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy oświaty, drodzy rodzice i uczniowie w dzień inauguracji nowego roku szkolnego 2020/2021 życzę, aby był to kolejny rok owocnej nauki, cennych doświadczeń, a także zadowolenia z efektów, jakie przynosi rozwijanie zainteresowań i pasji.

Uczniowie są dumą Zabrza, a edukacja stanowi jeden z priorytetów naszego samorządu w dążeniu do zrównoważonego rozwoju miasta. Od lat troszczymy się o jak najlepsze warunki do kształcenia dzieci i młodzieży oraz realizujemy projekty oświatowe systematycznie modernizując obiekty szkolne, rozbudowując bazę rekreacyjno-sportową, udostępniając nowoczesny sprzęt i wyposażenie oraz nie szczędząc środków na podnoszenie kwalifikacji i rozwój zawodowy nauczycieli. Jestem przekonana, że zabrzańscy uczniowie dzięki wspólnym wysiłkom będą pomnażać wiedzę oraz aktywnie uczestniczyć w życiu miasta.

Czas upływający pod znakiem pandemii, stawia przed oświatą wiele nowych wyzwań, które wymagały i nadal będą wymagać zaangażowania, profesjonalizmu i elastyczności w imię dbałości o zdrowie i standardy nauczania. Całej społeczności szkolnej życzę wszystkiego co najpiękniejsze. Satysfakcji płynącej z dobrze wykonywanych obowiązków oraz zadowolenia w życiu osobistym.

Małgorzata Mańka-Szulik
Prezydent Zabrza