Już jutro – “Pociąg do książek” w Parku 12C!

28.08.2020

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Fusieckiego w Zabrzu i Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zapraszają na akcję czytelniczo-podróżniczo-podziemno-naziemną czyli “Pociąg do książek”. Kolejna edycja akji już jutro w Parku 12C. 

Czytanie książek to wielka przyjemność, ale możliwość spotkania się z tymi, którzy je piszą to dodatkowe urozmaicenie. Podczas „Pociągu do książek” będzie okazja posłuchać autorów bajek dla dzieci, po które chętnie sięgają najmłodsi.

W trakcie imprezy zaplanowano aż trzy spotkania autorskie. Jedno jest pewne, żadne z dzieci nie będzie się na nich nudzić, a po skończonym spotkaniu, będą mogli się przenieść do specjalnie przygotowanych stref, gdzie prowadzone będą zajęcia dedykowane ulubionym bohaterom.

Pierwsze spotkanie już o godz. 10.00. Gościem będzie Alina Przydatek, autorka „Wielkiej Księgi Kici Nici”. To książka pełna wartościowych historii, z której dzieci uczą się angielskich i włoskich słówek oraz nawyków żywieniowych, higieny oraz bezpieczeństwa w sporcie. Można w niej znaleźć również wiele pomysłów na kreatywną zabawę. Autorka nie pojawi się na spotkaniu sama, a towarzyszyć będą jej dwie główne bohaterki – Soniulinda i Matilda, razem z którymi uczestnicy wybiorą się na „Wielką Wyprawę Kici Nici”. Pani Alina jest osobą bardzo ciepła i otwartą, a sposób prowadzenia przez nią spotkań, powoduje, że dzieci słuchają jej z zapartym tchem, zaciekawione od początku do samego końca. Uzupełnieniem będzie ponowne spotkanie się bohaterkami w specjalnej strefie Kici Nici, gdzie, jak zapowiada autorka: „będziemy tworzyć magię i wszyscy razem świetnie się bawić”.

O godz. 11.00, na scenie przywitamy dobrze już znaną zabrzańskim czytelnikom – Joannę Sorn-Garę. Autorka również pojawi się w towarzystwie swojego bohatera, a ulubieńca małych czytelników, Pana Totiego. Skoro spotkamy się w Parku 12C, to również bohater nawiązywać będzie do tego miejsca i tajemniczego tunelu. Pan Toti, który w swojej kopalni szuka skarbów, teraz będzie musiał się zmierzyć z inną kopalnią, taką w której są tajemnicze przejścia, węgiel i intrygujący górnik. Dla zainteresowanych dostępna będzie również wyjątkowa trasa podziemna, przygotowana specjalnie na tą okazję, w której dzieci będą miały zadania do wykonania.

A na koniec, w samo południe, na scenie pojawi się tajemniczy pan, zawsze w towarzystwie melonika – Wojciech Widłak, który ma niesamowity kontakt z dziećmi. Autor pisze o przygodach Pana Kuleczki. Towarzyszą mu jego przyjaciele – niesforna kaczka Katastrofa, flegmatyczny pies Pypeć i mucha Bzyk-Bzyk. Opowiadania są barwne i krótkie, ale przedstawione historie wnoszą do życia najmłodszych dużo nauki o otaczającym ich świecie.

Na te wszystkie spotkania i wiele innych atrakcji, w tym zajęcia plastyczne, kreatywne i ruchowe, Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu zaprasza 29 sierpnia, w godzinach 9.00-18.00, do Parku 12C przy ul. Mochnackiego 12.