Oddaj swój głos na Zabrze!

13.08.2020

Trwa głosowanie internautów na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego. W plebiscycie punkty zbiera m.in. jedna inwestycja z Zabrza – sala gimnastyczna przy ul. Płaskowickiej.

Do tegorocznej edycji konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego zgłoszono w sumie 42 realizacje, które zlokalizowane są na terenie 30 gmin województwa.

Głosować można na stronie https://npp.slaskie.pl/vote/npp-edycja-2020 Należy wybrać trzy najlepsze propozycje i przyznać im odpowiednio 3, 2 lub 1 punkt, a następnie potwierdzić swój głos przez e-mail. Głosowanie potrwa do końca sierpnia, a najpopularniejsza realizacja zostanie uhonorowana Nagrodą Internautów.

Konkurs organizowany jest przez Zarząd Województwa Śląskiego, we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział Katowice oraz Śląskim Oddziałem Towarzystwa Urbanistów Polskich. Ma on na celu m.in. wypromowanie najlepszych realizacji architektonicznych, podniesienie świadomości społecznej w zakresie kształtowania i jakości przestrzeni, a także promocję projektantów tworzących wysokiej jakości rozwiązania urbanistyczne i architektoniczne.

Wyniki głosowania internautów nie będą miały wpływu na werdykt jury, które przyzna nagrody i wyróżnienia marszałka województwa w czterech kategoriach: przestrzeń publiczna, zrewitalizowana przestrzeń publiczna, obiekt użyteczności publicznej oraz zrewitalizowany obiekt użyteczności publicznej.

Ogłoszenie wyników nastąpi w okresie jesiennym podczas Śląskich Dni Architektury organizowanych przez Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP). Po werdykcie Jury i po głosowaniu internetowym prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej zorganizowanej przez SARP.