Kolejna sprzedana działka w zabrzańskiej strefie

11.08.2020


10 sierpnia, w siedzibie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, odbył się przetarg na kolejną nieruchomość w zabrzańskiej strefie. Ofertę złożyła firma Armet – Grupa SBS.

Armet – Grupa SBS to firma zajmująca się techniką grzewczą i sanitarną. Na terenach zabrzańskiej strefy ekonomicznej zakupiła działkę inwestycyjną o powierzchni 0,6492 ha za kwotę 686 tys. 801 zł netto. Firma planuje zainwestować w budowę zakładu w naszym mieście ok. 5 mln zł.

Dotychczas nieruchomości w zabrzańskiej części KSSE zakupiło 31 podmiotów, co przekłada się na blisko 90 proc. sprzedanej powierzchni strefy w Zabrzu. Piętnaście firm uruchomiło już działalność gospodarczą. Zainwestowano dotąd ok. 500 mln zł, tworząc ok. 1,5 tys. nowych miejsc pracy.

Specjalna strefa ekonomiczna w Zabrzu to 157 hektarów podzielonych na 45 działek o powierzchni od 0,5 do 21 hektarów. Inwestorów przyciaga m.in. znakomicie przygotowana infrastruktura, dogodna lokalizacja w pobliżu autostrad i lotniska w Pyrzowicach oraz dostęp do dobrze wykwalifikowanych kadr. Działalnośc specjalnej strefy ekonomicznej zwiększa atrakcyjność biznesową miasta i przyczynia się do jego zrównoważonego rozwoju. dzięki strefie inwestycyjnej przybywa miejsc pracy, a wpływy z podatków stanowią coraz większą pozycję w budżecie miasta.