Zainaugurowano kampanię „Bezpieczny sk8park”

05.08.2020

W Zabrzu zainaugurowano wojewódzką kampanię edukacyjno-informacyjną „Bezpieczny sk8park”, organizowaną z inicjatywy Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

3 sierpnia, na terenie zabrzańskiego skyteparku mieszczącego się na osiedlu Mikołaja Kopernika odbyła się impreza, w trakcie której przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu oraz zabrzańskiego magistratu promowali wśród młodzieży zasady bezpiecznego korzystania ze skateparków oraz pumptrucków.

Rozdawano ulotki, rozmawiano o bezpieczeństwie i infrastrukturze. Przeprowadzono również konkurs i quiz z nagrodami, w którym młodzi zabrzanie wykazali się sporą wiedzą. Każdy z uczestników spotkania otrzymał nagrody ufundowane przez Urząd Miejski w Zabrzu. 

Skatepark to miejsce przeznaczone wyłącznie dla rolkarzy, deskorolkarzy oraz miłośników hulajnóg i rowerów BMX posiadających odpowiednie umiejętności. Niestety coraz częściej zdarzają się jednak sytuacje, które są niedopuszczalne w miejscu uprawiania sportów extremalnych. Przykładowo – na rampy wchodzą małe dzieci, nie wszyscy stosują się do obowiązkowej zasady noszenia kasku, niektórzy spacerują czy przesiadują na rampach stwarzając zagrożenie dla aktywnych uczestników. Tego typu zachowania mogą prowadzic do poważnych urazów. Kampania „Bezpieczny sk8park” ma uświadamiać i zapobiegać tego typu zdarzeniom.