Wydział Komunikacji i Kasy Urzędu wydłużają godziny pracy

03.08.2020

W celu umożliwienia sprawniejszego załatwienia spraw związanych z rejestracją pojazdów od dzisiaj (3 sierpnia) Wydział Komunikacji i Kasy Urzędu Miejskiego w Zabrzu (ul. Wolności 286) wydłużają godziny pracy.

W poniedziałki rejestracja pojazdów odbywać się będzie w godzinach 7.00 – 17.00 (obsługa ostatniego klienta rozpoczyna się ok. godz. 16.40), natomiast w pozostałe dni obsługa klientów odbywać się będzie w godzinach 7.00 – 15.30 . Jednocześnie w tym czasie Wydział Komunikacji zwiększy ilość pracowników obsługujących klientów Urzędu.

Przypominamy, że największe natężenie ruchu w Urzędzie odnotowywane jest w godzinach porannych. W związku z powyższym prosimy uwzględnić ten fakt przy planowaniu wizyty i jeśli to możliwe, odwiedzić Urząd w godzinach południowych i popołudniowych, kiedy kolejki prawie nie występują.

Osoby, które chcą zgłosić zbycie/nabycie pojazdu zachęcamy do składania dokumentów poprzez Platformę SEKAP/EPUAP, za pośrednictwem poczty, tymczasowej skrzynki podawczej znajdującej się w budynku przy ul. Powstańców Śl. 5-7 lub za pośrednictwem e-mail: sekretariat_wk@um.zabrze.pl. Klienci, którzy chcą odebrać stały dowód rejestracyjny, mogą również wystosować prośbę (ze wskazaniem nr rejestracyjnego pojazdu oraz adresu) o jego przesłanie za pośrednictwem Poczty Polskiej.