Boisko piłkarskie w Mikulczycach już otwarte!

03.08.2020

W Zabrzu-Mikulczycach oddano dzisiaj do użytku nowe boisko piłkarskie. Zrealizowana przez miasto inwestycja to efekt głosowania przeprowadzonego w trakcie piątej edycji Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Nowy obiekt sportowy mieści się przy ul. Gabrieli Zapolskiej 43. Inicjatywę utworzenia boiska zgłosili mieszkańcy dzielnicy. Ostatecznie zagłosowało na niego 1 710 osób.

Dziś oddajemy do użytku kolejny obiekt sportowy zrealizowany z myślą o najmłodszych mieszkańcach. To jedna z wielu ważnych dla zabrzan inwestycji, która wybrana została w ramach Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego. Aktualnie prowadzimy nabór wniosków do kolejnej edycji tej inicjatywy, dlatego zachęcam wszystkich do składania propozycji, na które czekamy do 20 sierpnia – mówi Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Koszt inwestycji wyniósł blisko 450 tys. zł (448 643,39 zł brutto). W ramach tego zadania wykonano: boisko piłkarskie o wymiarach 25×50 m ze sztuczną murawą (trawa syntetyczna), które ogrodzone zostało piłkochwytem o wys. 6 m. Od strony lasu obiekt zabezpieczono także siatką stalową. W celu zrealizowania zadania konieczne było wycięcie 11 drzew, dlatego miasto dokonało nasadzenia 22 nowych drzew.