Za nami ostatnia kolejka PKO Ekstraklasy

20.07.2020

Sobotni mecz Górnika Zabrze z Zagłębiem Lubin zakończył się wynikiem 0:2. Spotkanie ostatniej kolejki sezonu 2019/2020 przebiegało pod znakiem pożegnań. W meczu kończącym ten nietypowy sezon, po raz ostatni na boisko przy ulicy Roosevelta w barwach Górnika wybiegli kapitanowie – Szymon Matuszek oraz Igor Angulo.

Bask grał na Roosevelta zaledwie przez cztery sezony, ale i tak zdołał odcisnąć na niej swoje piętno i zapisać się złotymi zgłoskami w bogatej historii zabrzańskiego klubu. O klasie Angulo dużo mówią liczby. Doświadczony zawodnik przez te cztery sezony wystąpił w barwach Górnika w 153 meczach zdobywając w nich 88 bramek. 63 z tych goli strzelił w meczach Ekstraklasy, co czyni go trzecim najskuteczniejszym obcokrajowcem naszej ligi za plecami dużo dłużej w niej grających Portugalczyka Flavio Paixao i Serba Miroslava Radovicia.

Z Górnika odchodzą także pomocnicy 31-letni Szymon Matuszek, 27-letni Kamil Zapolnik i 21-letni David Kopacz.

W meczu ostatniej kolejki PKO Ekstraklasy bramki dla Górnika Zabrze zdobyli Bartosz Białek (13), Filip Starzyński (67-karny). Górnik zajął ostatecznie 9. miejsce, czyli najwyższe w grupie spadkowej.

foto: gornikzabrze.pl