Rondo nabrało kształtów

17.07.2020

Dobiega końca jedna z najważniejszych inwestycji drogowych prowadzonych w naszym mieście w ciągu ostatnich kilku lat. Rondo, które powstaje na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Roosevelta, lada dzień będzie gotowe. Oznacza to, że wykonawca ukończy inwestycję niemal miesiąc wcześniej, niż było to planowane.

Zakończono już wszystkie roboty podziemne, a także roboty nawierzchniowe łącznie z odtworzeniem asfaltu, chodników, ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych. Gotowe jest również oznakowanie poziome, a pionowe jest w trakcie montażu. W najbliższy poniedziałek, 20 lipca, zaplanowano instalację ostatnich znaków pionowych.

Ukończono już parking od strony ul. Botanicznej i zamontowano oświetlenie uliczne. Oko cieszy także zieleń wokół ronda – ostatecznie wykonano ponad 150 nasadzeń. Wybrano m.in. żywotniki, szmaragdowe tuje oraz wiśnie.
Pozostał już tylko montaż wiat przystanków zaplanowany na 20 i 21 lipca.

A na koniec najważniejsza informacja dla kierowców – już w najbliższy poniedziałek, 20 lipca, przewidziane są odbiory końcowe z dopuszczeniem ronda dla ruchu, a co za tym idzie demontaż tymczasowej organizacji ruchu.

Powstanie ronda kończy drugi etap przebudowy ul. Piłsudskiego, który rozpoczął się w lutym br. Koszt inwestycji wynosi ok. 8 mln zł, jednak znaczną część tej kwoty stanowi pozyskane przez miasto dofinansowanie. Prace, które właśnie dobiegają końca, to kontynuacja I etapu przebudowy ulicy, który zakończył się jesienią ubiegłego roku. Objął on wymianę nawierzchni na liczącym 800 metrów długości fragmencie ul. Piłsudskiego od ul. Roosevelta do wiaduktu kolejowego. Koszt I etapu przebudowy wyniósł 8,2 mln zł.