Wręczono wyróżnienia im. Św. Kamila

11.07.2020

Dziś odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnień im. Św. Kamila. W tym roku otrzymali je prof. dr hab. n. med. Mariusz Gąsior, śp. Wiesław Świderski, firma transportu sanitarnego „ESKULAP” oraz Muzeum Górnictwa Węglowego. Statuetki tegorocznym laureatom wręczyli Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza oraz Łucja Chrzęstek-Bar, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze.

Wyróżnienie im. św. Kamila ustanowione zostało uchwałą Rady Miejskiej w Zabrzu z 21 maja 2001 r., aby uhonorować tych, którzy swoją wieloletnią działalnością społeczną zyskali wdzięczność i szacunek mieszkańców Zabrza. Do tej pory nadano 57 wyróżnień osobom, instytucjom, firmom, organizacjom i stowarzyszeniom społecznym, które poprzez różnorodne działania wniosły szczególny wkład w życie miasta lub za sprawą swoich osiągnięć, przyczyniły się do wzrostu jego znaczenia w kraju i na świecie.

Tegoroczni laureaci wyróżnienia im. Św. Kamila:

prof. dr hab. n. med. Mariusz Gąsior – za pełną poświęcenia i empatii służbę na rzecz chorych, którą pełni od ponad 30 lat w @SCCS oraz pełną zaangażowania i sukcesów działalność naukową;

śp. Wiesław Świderski – za 25 lat niestrudzonej i twórczej pracy w @FZ, nieodpłatne i całkowicie bezinteresowne opracowanie utworów na potrzeby szkół muzycznych oraz promocję zabrzańskiego środowiska muzycznego na poziomie regionalnym i ogólnokrajowym;

firma transportu sanitarnego „ESKULAP” – za wieloletnią, aktywną i efektywną służbę na rzecz zabrzan, wsparcie działań charytatywnych (w tym PCK) oraz nieodpłatnie prowadzone działania i akcje ratownicze;

Muzeum Górnictwa Węglowego – za wielki wkład w pielęgnowanie śląskiego, duchowego i materialnego dziedzictwa kulturowego.