Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu wznawia swoją działalność turystyczną

28.05.2020

Już od 30 maja br. zwiedzanie podziemnych tras w Sztolni Królowa Luiza będzie znowu możliwe!Muzeum Górnictwa Węglowego uruchamia Podziemną Trasę Rodzinną i Podziemną Trasę Wodną.

Dlaczego te dwie spośród tak bogatej oferty? – Ponieważ zadbaliśmy o każdy szczegół na naszych trasach, abyście mogli poczuć się komfortowo i bezpiecznie. Chcemy Wam zaproponować dużą dawkę pozytywnych wrażeń w bardzo bezpiecznej formie! Zapraszamy do wspólnej podziemnej przygody – przekonują pracownicy Muzeum. 

Podziemna Trasa Wodna w Sztolni Królowa Luiza to jedna z najbardziej niesamowitych, podziemnych tras turystycznych w Polsce. Fragment podziemnych, historycznych wyrobisk przechodzi się tu pieszo, a ponad 1100 metrów tej trasy to unikatowy (bo najdłuższy w Polsce!), podziemny spływ łodziami. W trakcie zwiedzania spotkacie także legendarne dla Górnego Śląska postaci, Skarbnika i Utopka.

Drugą propozycją dla zwiedzających jest Podziemna Trasa Rodzinna. To niezwykła przygoda, łącząca doświadczenie autentycznych podziemi kopalni i ogromnych maszyn górniczych ze świetną zabawą i nauką, dostępną już dla najmłodszych turystów. Tylko tu zobaczycie maszyny górnicze prezentowane w ruchu, spotkacie Skarbnika – opiekuna i strażnika górników oraz przejedziecie się autentyczną kolejką górniczą, zwaną Karlikiem.