Komunikat w sprawie przedszkoli i opieki w szkołach podstawowych

22.05.2020

W związku z pismem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gliwicach, który sugeruje wstrzymanie się z otwarciem placówek szkolnych ze względu na aktualną sytuację epidemiczną w naszym województwie, na wniosek dyrektorów placówek została podjęta decyzja, zgodnie z którą zajęcia w większości przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, a także opieka wczesnoszkolna w szkołach podstawowych w naszym mieście będą zawieszone do 7 czerwca br.

Publiczne placówki opiekuńcze w Zabrzu miały zostać otwarte 25 maja. Przygotowania do uruchomienia pracy przedszkoli oraz wznowienie opieki wczesnoszkolnej z zachowaniem zaostrzonych wymogów sanitarnych zostały ukończone. Niestety zbiegły się one w czasie ze znaczącym wzrostem zachorowań w naszym mieście.

Decyzja o przesunięciu terminu otwarcia została podjęta ze względu na bezpieczeństwo i zdrowie dzieci oraz ich rodzin, a także pracowników w/w placówek.

Placówki są przygotowane organizacyjnie na przyjęcie dzieci. Decyzja o ich otwarciu będzie uzależniona od rozwoju sytuacji zdrowotnej w mieście.

Rodzice są na bieżąco informowani o zaistniałej sytuacji przez dyrektorów poszczególnych przedszkoli i szkół. Na chwilę obecną chęć skorzystania z opieki wczesnoszkolnej wyraziło 130 rodziców (niespełna 5 proc. w stosunku do liczby wszystkich uczniów klas 1-3 w Zabrzu), a wcześniej w przypadku przedszkoli – 302 rodziców (niespełna 10 proc. wszystkich dzieci korzystających z zabrzańskich przedszkoli).