Zabrze pozyskało dofinansowanie na przebudowę byłego stadionu “Koksownik”

20.05.2020

Ministerstwo Sportu i Turystyki poinformowało, że Miasto Zabrze pozyskało 3 miliony złotych dofinansowania na przebudowę byłego stadionu piłkarskiego klubu sportowego “Koksownik” przy ul. Rataja oraz budowę zadaszenia i zaplecza.

Utworzenie infrastruktury sportowej dedykowanej uczniom III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zabrzu oraz uczestnikom Akademi Piłkarskiej Górnika Zabrze będzie możliwe dzięki pozyskaniu przez miasto pod koniec grudnia ub. r. terenów należących wcześniej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej KOKS S.A.

Wniosek o dofinansowanie złożony został w ramach Programu budowy zadaszeń boisk piłkarskich – Edycja Pilotażowa (Ministerstwo Sportu i Turystyki).

Prognozowana data rozpoczęcia zadania to 30 września br., a zakończenia – 29 października 2021.

Projektowana przebudowa byłego boiska Koksownik Zabrze ma na celu stworzenie całorocznego boiska treningowego nawierzchni z sztucznej trawy przykrytego halą pneumatyczną o następującej charakterystyce :
– boisko treningowe o wymiarach 105 x 68 m ( wymiar obszaru sztucznej trawy 115 x 74 m)
– hala pneumatyczna o wymiarach 115 x 74 m ( pokrywającą boisko wraz z offsetem)
– instalacja wentylacyjno – grzewcza boiska wraz z zasilaniem ze źródła ciepła
– instalacja nawadniania boiska wraz zestawem pomp zasilana ze wodociągu ulokowanego na działce
– instalacja drenażu boiska wraz z instalacją zbiorczą oraz zbiornikiem bezodpływowym
– instalacja oświetlenia przyległego terenu z przyłącza elektrycznego.