100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II

18.05.2020

Dokładnie 100 lat temu w Wadowicach urodził się Wielki Polak, Karol Wojtyła. Święty Jan Paweł II był Papieżem Nadziei i Rodziny. Zainicjował przełomowe zmiany społeczne i polityczne w naszym kraju oraz na świecie. Rok 2020 został ogłoszony rokiem Jego imienia. Co roku miasto swoimi działaniami podkreśla wdzięczność swojemu Papieżowi.

W tym trudnym roku szczególnie chcieliśmy zaakcentować tak ważną dla nas rocznicę setnych urodzin św. Jana Pawła II. Z tej okazji miasto przygotowało nst. wydarzenia:

W piątek (16 maja ) przez cały dzień, za pośrednictwem Telewizji Zabrze TVZ emitowane były wspomnienia o Janie Pawle II. Kolejnego dnia (17 maja ) zabrzańscy filharmonicy w sposób wirtualny wykonali mini-koncert z udziałem solistki.Wczoraj na budynku Domu Muzyki i Miasta wyświetlono mapping 3D poświęcony pamięci Karola Wojtyły.

Dziś o godzinie 17.30 aktorzy Teatru Nowego w Zabrzu wykonają „Tryptyk Rzymski”. Przedstawienie dostępne będzie za pośrednictwem Internetu. Natomiast o godz. 19.00, w kościele pw. Św. Wojciecha odbędzie się uroczysta msza święta. Po jej zakończeniu nastąpi złożenie kwiatów pod krzyżem papieskim.