Akcja „Maseczka w miasto” dzisiaj w Mikulczycach!

11.05.2020

Przypominamy, że już o godz. 15.00, na parkingu przy parafii pw. św. Wawrzyńca w Mikulczycach stanie dzisiaj maseczkobus. Podobnie jak za pierwszym razem pozostanie na miejscu do momentu przekazania ostatniej maseczki. To trzecia odsłona realizowanej przez zabrzańskie instytucje kultury i społeczników akcji „Maseczka w miasto”. Jej inicjatorem i organizatorem jest Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Projekt wsparła i objęła patronatem prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Z maseczkobusu, czyli autokaru MGW dostosowanego do potrzeb akcji, mieszkańcom Zabrza wręczane są bawełniane maseczki wielokrotnego użytku. Ostatnio rozdano ich blisko tysiąc.

Akcja „Maseczka w miasto”, realizowana przez zabrzańskie instytucje kultury, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców Zabrza poprzez przekazywanie im maseczek ochronnych. Maseczkobus wyruszył pierwszy raz w trasę 30 kwietnia, a w najbliższym czasie systematycznie będzie odwiedzać kolejne dzielnice naszego miasta. 14 maja o godz. 10.00 pojawi się na parkingu przy parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Biskupicach. O dalszym rozkładzie jazdy będziemy informować na bieżąco.

„Mieszkańcy dla mieszkańców” to motto tej wyjątkowej akcji, do której każdy może dołożyć swoją cegiełkę. Można przekazać nici, gumki, czy materiał, z których wolonatriusze uszyją maseczki. Chętni mogą je przynieść do jednego z dwóch punktów zbiórki zlokalizowanych przy ulicy Karola Miarki lub przy Kopalni Guido. Materiały można przynosić również do maskobusu. Ci, którzy potrafią szyć, mogą się włączyć osobiście w akcję szycia bawełnianych maseczek.

Organizatorzy zachęcają do kontaktu pod adresem mailowym: maseczkawmiasto@muzeumgornictwa.pl lub pod numerem telefonu 32 271 40 77.