9 maja – Dzień Unii Europejskiej

09.05.2020

Dziś obchodzimy Dzień Unii Europejskiej, zwany także w krajach wspólnoty „Dniem Europy”. Dokładnie 70 lat temu przedstawiony został plan Schumana, który doprowadził do powstania Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, a docelowo Unii Europejskiej.

Z tego powodu Miasto Zabrze przygotowało niespodziankę dla miast partnerskich: Essen, Sangerhausen, Lund, Trnawy, Opawy, Kaliningradu, Równego, Rotherhamu, Seclin, Zahle oraz zaprzyjaźnionego Rovereto.

Przesyłamy odegrany przez Orkiestrę Dętą Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu hymn Unii Europejskiej „Oda do radości” oraz najlepsze życzenia z zabrzańskiego Ratusza.

Wszystkim mieszkańcom Starego Kontynentu życzę wszystkiego, co najpiękniejsze – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Warto przypomnieć, że dzięki pozyskanym środkom unijnym, majątek naszego miasta w ostatnich latach wzrósł o ponad 2 miliardy złotych, z czego ponad milion stanowiły środki bezzwrotne – dopowiada prezydent.