Dzisiaj obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

08.05.2020

8 maja obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, również dziś zaczyna się XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Wszystkim bibliotekarkom i bibliotekarzom składamy z tej okazji serdeczne życzenia zdrowia, wspaniałych czytelniczek i czytelników oraz radości z wykonywanej pracy.  

Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja od 1985 roku. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek (8-15 maja), okres, w którym książnice wszystkich typów otwierają się jeszcze bardziej na swoich użytkowników poprzez organizację okolicznościowych wydarzeń: spotkań, konferencji czy warsztatów. Hasłem tegorocznej edycji jest „#biblioteka”. 

Tegoroczne obchody z pewnością będą inne, niż co roku z uwagi na panująca epidemię koronawirusa, ale dzięki kreatywności bibliotekarzy mogą być równie ciekawe.

Przypominamy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu 6 maja rozpoczęła ponowne udostępnianie zbiorów. W pierwszym etapie uruchomionych zostało dziesięć filii.

W trosce o bezpieczeństwo czytelników, w oparciu o wytyczne Ministerstwa Rozwoju, Biblioteka wprowadziła nowe zasady funkcjonowania, które będą obowiązywać w czasie trwającej pandemii. Więcej na ten temat TUTAJ.