Ozonowa dezynfekcja samochodów Straży Miejskiej

22.04.2020

Na parkingu Straży Miejskiej w Zabrzu wyspecjalizowani pracownicy Zabrzańskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji przeprowadzili dezynfekcję samochodów służbowych straży wykorzystując wysoko ozonowaną wodę oraz ozon gazowy.

Od czasu wybuchu pandemii ZPWiK wspierania mieszkanców, instytucje i przedsiębiorców w walce z COVID 19 poprzez dezynfekcję mobilnym system ozonowania infrastruktury miejskiej i floty samochodowej.

Od grudnia 2017 roku zabrzańskie wodociągi mają do dyspozycji najnowszej generacji sprzęt, który do odkażania wykorzystuje ozon. Ozonator umożliwia szybką i skuteczną dezynfekcję sieci wodociągowych, hydrantów, zbiorników oraz armatury i pomp. Ten mobilny system ozonowania, ma szeroki wachlarz zastosowań. Może być wykorzystywany do mycia i dezynfekcji placów, pomieszczeń, samochodów. Ozon wykorzystywany do przygotowania wody ozonowej wytwarzany jest przez generator ozonu. Do pracy urządzenia potrzebna jest tylko woda i energia elektryczna dostarczona bezpośrednio z sieci elektrycznej lub z generatora prądu.