Sukces NMC Górnika Zabrze

16.04.2020

Znani są już zwycięzcy Gladiatorów 2020 PGNiG Superligi.  Zawodnicy i sztab szkoleniowy wybrali najlepszych wśród wszystkich zawodników i trenerów minionego sezonu.  Bezkonkurencyjny okazał się  Szymon  Sićko – lewy rozgrywający NMC Górnika Zabrze, który wygrał aż w trzech kategoriach!

Mimo  wcześniejszego  zakończenia rozgrywek, organizatorzy postanowili docenić wysiłek zawodników, którzy  rozegrali 169  meczów,  czyli praktycznie całą rundę zasadniczą i jak co roku  przyznać  prestiżowe tytuły Gladiatorów.  18-osobowa kapituła  8 kwietnia wybrała nominowanych w dziewięciu kategoriach. O tym, kto zdobędzie tytuł Gladiatora ostatecznie zadecydowali zawodnicy i sztaby szkoleniowe drużyn PGNiG Superligi.

Najwięcej, bo aż cztery nagrody, przypadły NMC Górnikowi Zabrze. Trzy z nich trafiły do 23-letniego Szymona Sićko – lewy rozgrywający zdobył tytuł Zawodnika Sezonu, Bocznego Rozgrywającego Sezonu, a także Odkrycia Sezonu. Dla wypożyczonego z PGE VIVE Kielce Sićki miniony sezon był najlepszy w jego karierze. Imponował rzutami z dystansu, był również jednym z najlepiej asystujących w swojej drużynie (88 asyst). Dobrze zaprezentował się także w reprezentacji Polski podczas tegorocznych Mistrzostw Europy. W sezonie 2019/2020 zdobył 120 bramek, co dało mu również 2 miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców rozgrywek. Natomiast bezkonkurencyjny okazał się w liczbie rzuconych bramek z 9 metra, z którego  zdobył  aż 77 bramek. To był zdecydowanie sezon Szymona  Sićki! Ten niesamowity progres Sićko zaliczył pod okiem Marcina  Lijewskiego, który okazał się Trenerem Sezonu. W tej kategorii panowała największa zgoda wśród głosujących. Lijewski zgarnął aż 203 na 280 głosów. To on był głównym architektem sukcesu zabrzan, którzy po pięciu latach znowu mogą się cieszyć medalem mistrzostw Polski.

Więcej o wynikach Gladiatorów 2020 PGNiG Superligi mogą przeczytać Państwo na stronie www.handballzabrze.pl