Kolejne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

09.04.2020

W związku z wprowadzeniem stanu epidemii, zmniejszającą się liczbą pasażerów oraz dyspozycyjnych kierowców autobusów, a także wskutek wprowadzonych odgórnie ograniczeń w zakresie dostępności miejsc w pojazdach, Zarząd Transportu Metropolitalnego wprowadza kolejne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

ZTM apeluje by sprawdzać rozkłady jazdy przed planowaną podróżą.

Można to zrobić m.in. na stronie internetowej www.metropoliaztm.pl albo skorzystać z linka publikowanego TUTAJ.

Zarząd Transportu Metropolitalnego informuje rownież, że w czasie Świąt Wielkanocnych (11 – 13 kwietnia) komunikacja organizowana przez ZTM funkcjonować będzie według dotychczasowych zasad, przyjętych w następstwie wprowadzenia stanu epidemii, obowiązujących od 16 marca br., z późniejszymi korektami.

W związku z bieżącymi zmianami rozkładów jazdy, wynikającymi z urzędowo wprowadzanych ograniczeń, za obowiązujący należy uznać komunikat o „Ograniczeniach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w związku ze stanem epidemii“ publikowany na stronie ZTM, którego treść jest aktualizowana na bieżąco.

ZTM przypomina równocześnie, że w okresie świątecznym zachowują ważność specjalne rozkłady jazdy, obowiązujące w Wielką Sobotę, Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny:

Więcej informacji o komunikacji ZTM w czasie Świąt Wielkanocnych znajdziecie Państwo TUTAJ.