Fortum pomaga Szpitalowi Miejskiemu w Zabrzu w walce z koronawirusem

09.04.2020

Do Szpitala Miejskiego w Zabrzu trafi nowoczesne urządzenie do intubacji – tzw. fiberoskop intubacyjny – z dodatkowym osprzętem: oświetleniem LED oraz kontenerem do sterylizacji. Dzięki temu wzrosną możliwości ratowania życia pacjentów z koronawirusem. Zakup został sfinansowany przez Fortum.

– COVID-19 to choroba atakująca układ oddechowy. Zakupione przez nas urządzenie będzie służyć pacjentom z najcięższymi przypadkami, którzy nie mogą samodzielnie oddychać. Cieszymy się, że możemy w tych trudnych czasach pomóc mieszkańcom Zabrza oraz personelowi medycznemu Szpitala Miejskiego – stwierdza Izabela Van den Bossche, wiceprezes ds. komunikacji, City Solutions, Fortum.

Fiberoskop intubacyjny służy zabezpieczeniu drożności dróg oddechowych u pacjentów w stanach zagrożenia życia. Dzięki niemu, lekarz dokładnie widzi miejsce wprowadzenia rurki intubacyjnej oraz może łatwiej i bezpieczniej przeprowadzić zabieg. Jest to ważne w sytuacjach niespodziewanych, kiedy liczą się sekundy.

– Cieszę się, że nasze miasto w obliczu epidemii może liczyć na wsparcie ze strony Fortum. Zakupiony przez firmę sprzęt dla Szpitala Miejskiego w Zabrzu pomoże w ratowaniu życia osób najbardziej dotkniętych chorobą COVID-19 – komentuje Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Miasta Zabrze.