Metropolitalna Wielkanoc dla Samotnych w nowej formule

06.04.2020

Obecna sytuacja społeczna związana z powszechną walką z rozprzestrzeniającym się koronawirusem, nie pozwala na organizację spotkań masowych. Bez wątpienia należą do nich Wigilie i Śniadania Wielkanocne dla Samotnych organizowane przez fundację Wolne Miejsce, miasto Katowice oraz współpracujące z nimi siedemnaście gmin członkowskich Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Wobec powyższego zarząd fundacji i jej wolontariusze rozpoczęli przygotowania do alternatywnej formuły wspólnego przeżycia Niedzieli Wielkanocnej z osobami samotnymi.

Sztab fundacyjnych ochotników zamierza odwiedzić samotne osoby z metropolitalnych miast w niedzielę 12 kwietnia br.dostarczając im wielkanocne śniadania do domów. W specjalnie przygotowanej fundacyjnej paczce, znajdzie się nie tylko higienicznie przygotowane i hermetycznie zamknięte śniadanie, ale również świąteczna niespodzianka, stroik i wyjątkowa lektura świąteczna dla osób samotnych.

Nowy plan organizacji Metropolitalnego Śniadania Wielkanocnego dla Samotnych zakłada współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami i samorządami w pozyskiwaniu:

– produktów spożywczych, z których zostanie przygotowane śniadanie,
– produktów gotowych (zamkniętych) mogących stanowić prezent jak np. słodycze,
– stroików i elementów, z których można takie stroiki wykonać.

Ponadto fundacja zaprasza każdą osobę gotową dołączyć do wolontariuszy przygotowujących wydarzenie i gotowych rozwozić śniadania w niedzielny poranek.

Wszelkie informacje o bieżących przygotowaniach i możliwej formie wsparcia fundacji oraz do dołączeniu do wolontariackiego zespołu, publikowane są na profilu społecznościowym: www.facebook.com/wolnemiejsce

Kontakt z fundacją Wolne Miejsce:

email: biuro@wolnemiejsce.pl

www.wolnemiejsce.pl

telefony: 694 019 254 / 501 422 589 / 504 067 869.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.