Ilość zachorowań i osób poddanych kwarantannie w Zabrzu

03.04.2020

Władze miasta są w stałym kontakcie z mieszkańcami, u których stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Pracownicy Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miejskiego w Zabrzu  monitorują stan zdrowia chorych.

Osoba, u której jako pierwszej w Zabrzu stwierdzono pozytywny wynik testu czuje się już zupełnie dobrze i nie ma objawów choroby COVID-19. Aktualnie czeka na ponowne wykonanie testu.

Małżeństwo, u którego stan zdrowia pogarszał się po przyjęciu do szpitala, obecnie czuje się dobrze. Wykonanie powtórnych testów zaplanowane jest na piątek.

Młoda studentka, u której również zdiagnozowano obecność koronawirusa, czuje się lepiej, a objawy COVID-19 całkowicie ustąpiły.

Wszystko wskazuje na to, że wspomniane osoby wkrótce zakończą leczenie. Z dwoma pozostałymi chorymi kontakt utrzymuje stacja sanitarno-epidemiologiczna.

Obecnie w mieście mamy sześć osób zakażonych oraz 89 osób poddanych kwarantannie.

Jednocześnie wciąż podejmowane są różnego rodzaju decyzje mające na celu ułatwienie funkcjonowania w stanie zagrożenia epidemicznego. Informacje o tych rozwiązaniach znajdziecie Państwo na stronie www.um.zabrze.pl w zakładce “Dla mieszkańców” (podzakładka “Aktualności”), a także w zakładce “Dla biznesu” (podzakładka “Kovid-19 Zabrze wspiera przedsiębiorców”).

Przypominamy, że została uruchomiona infolinia pod numerami telefonów 32 37 33 499, 32 37 33 588 oraz 32 37 33 300, gdzie urzędnicy udzielają informacji o sprawach załatwianych w Urzędzie przy wykorzystaniu komunikacji telefonicznej i elektronicznej.

Ponadto pod numerem telefonu 32 37 33 350 można załatwiać wszystkie sprawy z zakresu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, w szczególności opłat jednorazowych oraz bonifikat.

Szczegółowe informacje o sprawach, które można załatwić elektronicznie znajdują się pod adresem: www.bip.um.zabrze.pl w zakładce „Urząd Miejski” -> „Elektroniczna skrzynka podawcza”.