Ważne dla seniorów – wolontariusze włączają się w pomoc!

27.03.2020

Zabrzańskie Centrum Wolontariatu we współpracy z Miastem Zabrze, Stowarzyszeniem MOST oraz Spółdzielnią Socjalną FORUM włączyło się w pomoc oferowaną seniorom z terenu naszego miasta. Seniorzy mogą liczyć na wsparcie w zakresie świadczenia asystentury osobistej, zakupu żywności, leków czy też środków czystości.

Wolontariusze zaangażowani w projekt udzielają również wsparcia motywacyjnego, informacyjnego oraz psychologicznego. Dyżurują w godz. 8.00-16.00 pod numerami telefonów:
– Zabrzański Kompleksowy System Usług Społecznych dla Seniora – 667417939,
– Z Inkluzją na Ty – 531919032,
– Asysytent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej – 696867134,
– Zabrzańskie Centrum Wolontariatu – 797289308.

Ponadto Zabrzańskie Centrum Wolontariatu apeluje też do wszystkich tych, którzy chcieliby zaangażować się w wolontariat w tym trudnym okresie, aby uczynili to w swoim środowisku lokalnym wśród sąsiadów, znajomych w pobliżu miejsca zamieszkania , gdyż tylko wtedy osoby, które znają się będą miały gwarancję bezpieczeństwa, a Wolontariusze będą mogli pomóc bez zbędnych formalności w Centrum.

Więcej informacji na Facebooku – Zabrzańskiego Centrum Wolontariatu oraz Stowarzyszenia MOST.