Ilość zachorowań i osób poddanych kwarantannie w Zabrzu

24.03.2020

Władze miasta są w stałym kontakcie z pierwszą osobą w Zabrzu, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Pacjentka nie ma w tej chwili objawów chorobowych i czuje się dobrze. Przebywa jednak w izolacji. Wszystkie osoby, z którymi miała kontakt w ostatnim czasie, zostały poddane kwarantannie i przebywają w domach.

Obecnie w mieście mamy  trzy osoby zakażone oraz 153 osoby poddane kwarantannie.

Jednocześnie wciąż podejmowane są różnego rodzaju decyzje mające na celu ułatwienie funkcjonowania w stanie zagrożenia epidemicznego. Jedna z ostatnich dotyczy rozwiązania, jakie władze miasta zaproponowały tym, którzy otrzymali od miasta mieszkanie komunalne do remontu. Więcej o tej propozycji przeczytacie Państwo TUTAJ.

O pozostałych decyzjach, dotyczących m.in. zwolnienia przedsiębiorców z płacenia czynszu, pomocy skierowanej do seniorów czy też działaniach prewencyjnych przeczytacie Państwo TUTAJ.

Przypominamy, że została uruchomiona infolinia pod numerami telefonów 32 37 33 499, 32 37 33 588 oraz 32 37 33 300, gdzie urzędnicy udzielają informacji o sprawach załatwianych w Urzędzie przy wykorzystaniu komunikacji telefonicznej i elektronicznej.

Ponadto pod numerem telefonu 32 37 33 350 można załatwiać wszystkie sprawy z zakresu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, w szczególności opłat jednorazowych oraz bonifikat.

Szczegółowe informacje o sprawach, które można załatwić elektronicznie znajdują się pod adresem: www.bip.um.zabrze.pl w zakładce „Urząd Miejski” -> „Elektroniczna skrzynka podawcza”.