ZTM: zmiany w kursowaniu tramwajów i autobusów

23.03.2020

W dni robocze jak w soboty, a przez weekendy jak w niedziele. Od niedzieli 22 marca i wtorku 24. komunikacja tramwajowa będzie kursować w zmienionej formie. Wprowadzone zostaną również ograniczenia w kursowaniu niektórych linii autobusowych. Modyfikacje zostają wprowadzone do odwołania.

Powodem zmian rozkładów jazdy jest już nie tylko zawieszenie zajęć w szkołach, ograniczona liczba dyspozycyjnych kierujących oraz chęć ograniczania ryzyka związanego z koronawirusem, ale także spadająca liczba podróżnych.

Od wtorku (24 marca) w komunikacji tramwajowej obowiązywać będzie w dni robocze rozkład jazdy ważny w soboty. W weekend będą natomiast obowiązywać rozkłady jazdy ważne w niedziele. W szczytach komunikacyjnych, porannym i popołudniowym, możliwie duża część połączeń tramwajowych będzie nadal obsługiwana najbardziej pojednymi pojazdami. W przypadku dużego zainteresowania podróżnych, na wybranych liniach zwiększona zostanie liczba połączeń. Obowiązywanie zmienionych rozkładów jazdy w komunikacji tramwajowej będzie ważne do odwołania.

ZTM zachęca do śledzenia informacji na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych oraz do tego, aby mailowo zgłaszać potrzebę ewentualnego zwiększenia liczby połączeń na wybranych trasach i o określonych porach. Wiadomości w tym zakresie można przesyłać na adres kancelaria@metropoliaztm.pl.

Więcej na temat zmian w kursowaniu tramwajów TUTAJ.

Ograniczenia w kursowaniu komunikacji autobusowej

Z powodu spadającej liczby pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej podjęta została decyzja o wprowadzeniu kolejnych ograniczeń w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej.

Od poniedziałku 23 marca autobusy linii nr 12, 297 i 910 będą kursowały w dni robocze według sobotnich rozkładów jazdy. Ponadto zawieszone zostanie funkcjonowanie linii 974, a linia 830 nie będzie kursowała w dni robocze.

W związku z zagrożeniem epidemicznym oraz wprowadzanymi w sposób dynamiczny zmianami w komunikacji miejskiej, ZTM zachęca aby rozkłady jazdy sprawdzać na stronie internetowej. W wyniku wdrażania wielu korekt niestety nie jest możliwe zamieszczanie aktualnych informacji na wszystkich przystankach autobusowych.

Więcej na temat zmian w kursowaniu autobusów TUTAJ.