Zawieszenie działalności placówek oświatowych

11.03.2020

W związku z koniecznością przeciwdziałania zagrożeniu epidemiologicznemu 11 marca rząd podjął decyzję o zawieszeniu działalności placówek oświatowych na terenie całego kraju.

Zabrzańskie szkoły podstawowe oraz przedszkola i żłobki 12 i 13 marca (czwartek i piątek) będą otwarte, realizując jednak wyłącznie funkcje opiekuńcze. Celem jest umożliwienie rodzicom zorganizowania opieki nad dziećmi od najbliższego poniedziałku. Od 16 do 25 marca włącznie placówki nie będą prowadzić zajęć.

Rodzice proszeni są o zapoznanie się i przestrzeganie zasad prewencyjnych podawanych przez ośrodki zarządzania kryzysowego oraz służby sanitarne.

– To nie jest czas ferii, to nie jest czas wolny. Ten błąd został popełniony we Włoszech: młodzież, która nie chodziła do szkół, na uczelnie chodziła do klubów, restauracji. Ten czas powinniśmy spędzić w domu, nie wychodzić. Można wyjść na spacer, jest to wręcz wskazane. Ważne, by unikać dużych skupisk ludzi. Jazdę autobusem już jednak odradzamy – podkreślił minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Zachęcamy do zapoznania się z informacją Ministerstwa Edukacji Narodowej – O czym należy wiedzieć? Zawieszenie zajęć w szkołach, przedszkolach, placówkach oświatowych – pytania i odpowiedzi.

AKTUALIZACJA Z 9 KWIETNIA BR.

Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone do 26 kwietnia br.

Do 26 kwietnia br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty – to przepis ujęty w podpisanym 9 kwietnia br. rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej. Więcej na ten temat przeczytacie Państwo   TUTAJ.

AKTUALIZACJA Z 24 KWIETNIA BR.

Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone do 24 maja br.

Do 24 maja br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Nauka będzie się odbywać na odległość. Dziś, 24 kwietnia br. Minister Edukacji Narodowej podpisał nowelizację stosownego rozporządzenia. Więcej na ten temat przeczytacie Państwo TUTAJ.