Za nami wernisaż wystawy Krzysztofa Rumina

28.02.2020

Wczoraj w Galerii Café Silesia przy ul. 3 Maja 6 w Zabrzu otwarto wystawę Krzysztofa Rumina – artysty plastyka, który od ponad 30 lat prowadzi w naszym mieście z powodzeniem Klub Plastyczny “Pastel”.

W wernisażu obok głównego bohatera wieczoru wzięli udział uczestnicy jego zajęć, wychowankowie klubu “Pastel”, byli uczniowie, przyjaciele i wszyscy ci, którym bliska jest tworczość artysty. Nie zabrakło też przedstawicieli zabrzańskiego samorządu, który reprezentował m.in. zastepca prezydenta Miasta Zabrze Krzysztof Lewandowski. 

Krzysztof Rumin – urodzony w 1960 roku w Gliwicach. Ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – Wydział Grafiki w Katowicach. Dyplom otrzymał w 1987 roku w pracowni grafiki warsztatowej prof. Romana Staraka i w pracowni projektowania graficznego prof. Adama Romaniuka.

Artysta uprawia grafikę warsztatową i malarstwo sztalugowe. W latach 1996-2010 był nauczycielem rysunku i malarstwa w Liceum Sztuk Plastycznych w Zabrzu. Od 30 lat prowadzi zabrzański Klub Plastyczny „Pastel”. Jest laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Zabrze w Dziedzinie Kultury oraz laureatem Nagrody Prezydenta Gliwic. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi.

Obrazy i grafiki Krzysztofa Rumina prezentowane były na wielu wystawach w kraju i zagranicą.

Wstęp wolny.