24. Międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącej Rady Miasta Zabrze

27.01.2020

Osiem drużyn piłkarskich z czterech państw rywalizowało 25 i 26 stycznia w hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji o Puchar Przewodniczącej Rady Miasta Zabrze. W 24. Międzynarodowym Halowym Turnieju Piłki Nożnej uczestniczyli zawodnicy z roczników 2007 i 2008.

Polskę reprezentowali młodzi piłkarze Podokręgu Zabrze, Śląskiego Związku Piłki Nożnej, Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, a także zespoły z Warszawy i Mazowsza. Na zabrzańskim parkiecie wystąpiły także drużyny spoza kraju: MS KFS Ostrava (Czechy), Lokomotiva Trnava (Słowacja) oraz Dynamo Lviv (Ukraina).

Mecze były rozgrywane w systemie grupowym każdy z każdym po 25 minut bez zmian stron boiska. W czasie gry obowiązywały przepisy FIFA. Zwycięzca opuszczał halę MOSiR z nagrodami rzeczowymi, pucharami i dyplomami.

W meczu finałowym reprezentacja Warszawy pokonała Śląski Związek Piłki Nożnej w karnych 3:2. Reprezentacja Podokręgu Zabrze zajęła 4. miejsce.

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz samorządowych miasta na czele z zastępcą prezydenta Miasta Zabrze Krzysztofem Lewandowskim oraz przewodniczącą Rady Miasta Zabrze Łucją Chrzęstek-Bar.

– Za nami znakomity turniej, który na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń sportowych w Zabrzu. To wydarzenie daje kolejnym rocznikom młodych zawodników szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności w sportowej rywalizacji zarówno z rówieśnikami z Europy, jak i z kraju. To również doskonała okazja do integracji i nawiązania współpracy – podkreśla Łucja Chrzęstek-Bar.