Zabrzańscy sportowcy zagrali dla dzieci z chorobami nowotworowymi

14.01.2020

13 stycznia w hali Pogoni odbył się mecz charytatywny, w którym trzy kluby: NMC Górnik Zabrze, Górnik Zabrze oraz ReShape podjęły rywalizację w piłkę nożną oraz ręczną. Każdy z klubów wystawił drużynę do rozgrywek z rywalami w obu konkurencjach sportowych.

Na boisku pojawiły się sławy zabrzańskiego sportu. Turniej miał szczytny cel – wsparcie Fundacji Iskierka, zajmującej się budowaniem systemów wsparcia dla dzieci z chorobą nowotworową i ich rodzin. Patronat nad wydarzeniem objęła Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Miasta Zabrze.

W trakcie imprezy prowadzone były licytacje klubowych gadżetów obu klubów. Piłkarski Górnik wystawił piłkę i koszulkę z autografami zawodników oraz dwa podwójne zaproszenia VIP na dowolnie wybrany wiosenny mecz, natomiast NMC Górnik przeznaczył na ten cel koszulki Pawła Kazimiera i sędzi piłki ręcznej Joanny Brehmer z ich podpisami oraz piłkę i koszulkę zespołu z autografami wszystkich szczypiornistów. Swoje nagrody na licytację ufundował również ReShape.

Możliwość gry w drużynie 14-krotnych mistrzów Polski wylicytował natomiast kibic Górnika z Krosna, który wystąpił z zabrzańskimi piłkarzami.

W turnieju ostatecznie zwyciężył NMC Górnik Zabrze z dorobkiem ośmiu punktów, wyprzedzając Górnika Zabrze (7 punktów) i ReShape (1 punkt).

Otwarcia turnieju i wręczenia nagród dokonała prezydent miasta. – Sport jest w Zabrzu bardzo ważny i ważni są ludzie – stwierdziła Małgorzata Mańka-Szulik. – Dzisiejsze wydarzenie jest tego najlepszym dowodem. Mam nadzieję, że to nie ostatnia taka impreza w naszym mieście.

Zabrzański samorząd reprezentowali także: wiceprezydent Krzysztof Lewandowski, wiceprzewodniczący Rady Miasta Zabrze Krystian Jonecko i Michał Wadowski, naczelnik Wydziału, Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Miejskiego w Zabrzu.

Ostatecznie w kweście i po podsumowaniu licytacji udało się zebrać aż 15 431,26 zł, które w całości wspomogą działalność Fundacji Iskierka.