Wybrano najpopularniejszych sportowców i trenerów Zabrza 2019 roku

13.01.2020

Po raz 38. wybrano najpopularniejszych sportowców, trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego Miasta Zabrze. Tym razem pierwsze miejsca w Plebiscycie zajęli: Igor Angulo, Marcin Lijewski oraz Wiktor Borowski. Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu nastąpiło w trakcie tradycyjnego Balu Sportowca, który odbył się w hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu.

Tytuł Najpopularniejszego Sportowca Miasta Zabrze 2019 Roku w plebiscycie organizowanym przez Miasto Zabrze zdobył Igor Angulo (KLUB SPORTOWY GÓRNIK ZABRZE – PIŁKA NOŻNA) – piłkarz Górnika Zabrze grający na pozycji napastnika. W sezonie 2018/2019 został królem strzelców Ekstraklasy, strzelając 24 bramki. 

Natomiast najpopularniejszym trenerem ubiegłego sezonu – zdaniem głosujących w Plebiscycie – został Marcin Lijewski (NMC GÓRNIK ZABRZE – PIŁKA RĘCZNA) – trener drużyny występującej w najwyższej klasie rozgrywek piłki ręcznej PGNiG Superliga.

W trakcie sobotniego Balu Sportowca, który tradycyjnie odbył się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu (ul. Matejki), wyróżniono też najaktywniejszych nauczycieli wychowania fizycznego. Tym razem pierwsze miejsce przypadło w udziale Wiktorowi Borowskiemu, nauczycielowi dyplomowanemu ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Zabrzu. Wiktor Borowski jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku na kierunku menedżer sportu; instruktorem koszykówki i trenerem II klasy piłki siatkowej. Jako zawodnik reprezentował barwy II-go ligowego klubu siatkarskiego TS Volley Rybnik. Obecnie prezes i trener zabrzańskiego klubu siatkarskiego SV MOSiR Zabrze. Od roku  2007 współpracuje w Grodzkim Szkolnym Związkiem Sportowym, a od roku 2010 jako główny koordynator współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych. Uczniowie pod jego kierunkiem corocznie zajmują wysokie lokaty w różnorodnych zawodach sportowych zarówno w mieście ja i poza nim.

Każdy z laureatów otrzymał nagrodę rzeczową oraz pamiątkową statuetkę.

W trakcie Balu z pokazem wystąpił Piotr Bielak – akrobata rowerowy, youtuber, twórca widowiska humorystycznego, które od 13 lat można oglądać w całym kraju.

Za oprawę muzyczną odpowiadał zespół New Transformation.

Wyniki Plebiscytu na Najlepszego Sportowca i Trenera Zabrza 2019 roku – w załączeniu.