Spotkanie noworoczne w Kończycach

13.01.2020

W Dzielnicowym Domu Kultury w Kończycach 12 stycznia odbyło się tradycyjne spotkanie noworoczne prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik z mieszkańcami dzielnicy.

Wśród gości znaleźli się m.in. radni Rady Miasta Zabrze – Krystian Jonecko oraz Damian Trześniewski, ksiądz proboszcz parafii Bożego Ciała Andrzej Żmuda, przedstawiciele Ohotniczej Straży Pożarnej w Kończycach, placówek oświatowych oraz aktywni kończyczanie.

Spotkanie poprowadziła przewodnicząca Zarządu Rady Dzielnicy Kończyce Czesława Kowalczyk, a uświetnił występ uczniów Państowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zabrzu: Karoliny, Weroniki i Tymoteusza Petelów, którzy zagrali wiązankę kolęd i pastorałek.

Prezydent Zabrza doceniła Złotą Tarczę, którą w ostatnim Rankingu Liceów i Techników Perspektywy zdobyła funkcjonująca w dzielnicy Szkoła Plastyczna, a także wysokie miejsce, jakie w rankingach osiąga  Szkoła Podstawowa nr 35. Podziękowala seniorom, członkom OSP, dzielnicowym radnym oraz lokalnym działaczom za zaangażowanie w życie i rozwój dzielnicy.

– Cieszę się, że przez te wszystkie lata wspólnie się mobilizując udało się nam zrealizować w Kończycach tyle cennych inicjatyw i niczego nie zaprzepaściliśmy – komentowała prezydent Zabrza Małgorzata Manka-Szulik.   

Organizatorami spotkania byli: Rada Dzielnicy Kończyce oraz Dzielnicowy Ośrodek Kultury w Kończycach.