Ferie w Sztolni Królowa Luiza

10.01.2020

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu przygotowało ciekawą propozycję dla zwiedzających zabrzańskie podziemia i chcących przeżyć podziemną przygodę. W trakcie ferii zimowych będą mogli się wybrać do Sztolni wraz z Tytusem, Romkiem i Atomkiem.

– W czasie rodzinnego zwiedzania dowiesz się czy przeszłość planety Ziemia ma coś wspólnego z podziemnymi korytarzami, zostaniesz prawdziwym geologiem i odwiedzisz karboński las. To nie wszystko! Tylko u nas weźmiesz udział w najbardziej wkręconej lekcji geografii, przejedziesz się pewnym, niekonwencjonalnym pojazdem i sam wykonasz przekrój Ziemi – zachęcają organizatorzy akcji.

W celu uatrakcyjnienia zwiedzania dla dzieci i młodzieży postanowiono osadzić je w tematyce utworów z serii Tytusa, Romka i A’Tomka. Wszystko po to, by przekazać wiedzę geologiczną i górniczą w sposób przystępny, atrakcyjny i interesujący dla młodego odbiorcy. Istotny jest również fakt, iż elementy fabuły Księgi XV Tytus geologiem i Księgi XI Ochrona zabytków są tożsame z realizowanymi założeniami edukacyjnymi. W ramach lekcji edukacyjnej przygotowanej z okazji ferii zimowych 2020 przekazane zostanie jak istotną rolę odegrał węgiel i kopalnie dla kształtowania świadomości kulturowej i tożsamości regionalnej Górnego Śląska.

Program zwiedzania podziemi obejmuje:

– podziemne poszukiwanie śladów przeszłości planety Ziemi

– zdobycie sprawności geologa

– odwiedziny lasu karbońskiego

– wkręcona lekcja geografii

– przejazd niekonwencjonalnym pojazdem.

Dodatkowo dla grup zorganziowanych przewidziano cykl warsztatów odbywających się na powierzchni, w trakcie których będzie można wykonać samodzielnie przekrój naszej planety.

Więcej informacji: www.sztolnialuiza.pl