Powstał pierwszy w Zabrzu Klub Senior+

08.01.2020

8 stycznia przy ul. Żółkiewskiego 12a został oficjalnie otwarty pierwszy w Zabrzu Klub Senior+, z którego będzie korzystać 30 seniorów. To efekt rozstrzygnięcia konkursu ofert na prowadzenie Klubu Senior+ w ramach Programu Wieloletniego „Senior +” na lata 2015-2020, do którego miasto Zabrze przystąpiło w styczniu 2019 roku. Wojewoda śląski przyznał miastu dotację w wysokości 117 tysięcy zł na utworzenie i doposażenie placówki należącej wcześniej do Jednostki Gospodarki Nieruchomościami.

Na uroczystym otwarciu zabrzański samorząd reprezentowali: wiceprezydent miasta Krzysztof Lewandowski, naczelnicy poszczególnych wydziałów magistratu, radni Rady Miasta Zabrze oraz Danuta Dymek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Zabrzu.

Wartość inwestycji wyniosła 187 763,47 zł, a miasto wyasygnowało na to zadanie 70 763,47 zł. Pomieszczenia zostały wyremontowane zgodnie z założeniami programu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. W ramach prac utworzono salę do rehabilitacji, pomieszczenie do wspólnych spotkań z aneksem kuchennym, węzeł sanitarny, biuro i magazynek. W sali rehabilitacyjnej zamontowano drabinki, materace i rower stacjonarny. Zakupiony został także namiot ogrodowy, stół i krzesła, żeby można było korzystać z wypoczynku na świeżym powietrzu.

Pracami remontowymi i zakupem wyposażenia zajęła się Jednostka Gospodarki Nieruchomościami. Klub będzie działać pod auspicjami Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Zabrzu.