Promocja w Sztolni Królowa Luiza

31.12.2019

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu przygotowało dla mieszkańców naszego miasta super promocję na zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej w formule 1+1. A wszystko z powodu niezwykłej nagrody, którą w br. Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu została uhonorowana na arenie międzynarodowej – Grand Prix i Nagrodą Dziedzictwa Europejskiego/ Nagrodą Europa Nostra w kategorii konserwacja. Sztolnia jest jedynym obiektem, związanym z dziedzictwem poprzemysłowym w kraju, uhonorowanym w tak wyjątkowy sposób.

Muzeum chce w ten sposób podzielić się przyznaną nagrodą finansową ze wszystkimi mieszkańcami Zabrza. W związku z czym przygotowało dla nich dedykowaną promocję na zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej w formule 1+1.

Dlaczego akurat Trasa Turystyczna? Kilkadziesiąt metrów pod ulicami Zabrza znajduje się sieć korytarzy i dawnych wyrobisk, które powstały tylko i wyłącznie dzięki pracy ludzkich rąk i w taki sam sposób zostały zrewitalizowane!
Rozpoczynająca się w zabytkowej Łaźni Łańcuszkowej podziemna podróż kompleksowo prezentuje cały nagrodzony obiekt i proces jego rewitalizacji. Trzy godziny zwiedzania to opowieści o ludziach i czasach kiedy Sztolnia powstawała i działała… To również spacer chodnikiem wykutym w całości w pokładzie węgla, współczesne maszyny i urządzenia górnicze prezentowane w ruchu- Podziemny Park Maszyn Górniczych czy wizyta w porcie pod ziemią.

Na czym polega promocja 1+1? Każdy, kto zakupi jeden bilet normalny zabiera ze sobą drugą osobę GRATIS!

Warto się pospieszyć – oferta obejmuje pierwszych 3000 Zabrzan, którzy zarezerwują zwiedzanie.