Zabrze przestrzenią rozwoju

Przywitajmy razem Nowy Rok!

12.12.2019

Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu tradycyjnie zaprasza do przywitania Nowego Roku przed siedzibą tej instytucji. Zespół Game Cover zagra największe przeboje mijającego roku. Impreza rozpocznie się o godzinie 23.00 i potrwa do godziny 1.00. Nowy Rok tradycyjnie przywitamy wspólnie z prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką – Szulik.

Początek Nowego Roku również będzie obfitował w wydarzenia, które podkreślą wyjątkowość tego czasu. 1 stycznia 2020 r., punktualnie o godz. 12.00, z wieży zabrzańskiego Ratusza (ul. Religi 1) odegrany zostanie hejnał miasta. Natomiast o godz. 12.15, w kościele pw. św. Kamila rozpocznie się noworoczna msza św. w intencji Zabrza i jego mieszkańców.

1 stycznia, w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, odbędzie się uroczysty Koncert Noworoczny. Mają co roku wiedeńczycy swój noworoczny koncert, mają taki koncert od lat również zabrzanie. Jak co roku zagra Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego. Podczas koncertu zatytułowanego „Wielka Gala Straussowska” z filharmonikami wystąpią także soliści: Iwona Socha – sopran, Łukasz Ratajczak – tenor, Jacek Jaskuła – baryton oraz tancerze: Milena Burchardt, Dorota Rak, Marcos de Lima i Mateusz Ludwikowski. Choreografia i przygotowanie tancerzy – Zofia Czechlewska, kostiumy – Janina Łubkowska. Wyjątkowych wrażeń z pewnością nie zabraknie.

Więcej informacji nt. Sylwestra 2019/2020 i Koncertu Noworocznego znajdziecie Państwo na stronie: www.dmit.com.pl