Debata o otwartej metropolii w Zabrzu

11.12.2019

„Otwarta metropolia. Dyskusja na temat jakości życia w GZM” – to tytuł debaty, która odbyła się dzisiaj w Łaźni Łańcuszkowej przy ul. Wolności 408 w Zabrzu.

W dyskusji udział wzięli: Małgorzata Mańka-Szulik – prezydent Miasta Zabrze, Zbigniew Pawlak ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, Jarosław Kacprzak z Future Processing oraz Kazimierz Karolczak – przewodniczący Zarządu GZM.

Uczestnicy spotkania próbowali znaleźć odpowiedź na pytania – w jaki sposób zachęcić zagranicznych studentów i gości z innych krajów do tego, by nie traktowali miast metropolii jak przystanku do lepszego życia czy też jedynie okazji do zdobycia taniego wykształcenia. Jak stwarzać dla nich okazje w GZM? Jak inicjować integrację?

Debatę poprowadził red. Marcin Zasada, a jej organizatorami byli: Dziennik Zachodni oraz Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.