60 lat Domu Muzyki i Tańca w Zabrza

09.12.2019

6 grudnia, zabrzański Dom Muzyki i Tańca obchodził 60. urodziny. Z tej okazji DMiT zaprosił na koncert, który został zagrany w klimacie swingu.

Trudno znaleźć gatunek muzyczny zawierający w sobie jednocześnie tak wielką elegancję i ogromny ładunek pozytywnych emocji. Jak wielkie było to wydarzenie niech świadczą o tym nazwiska artystów, którzy wystąpili podczas koncertu jubileuszowego prezentując największe swingowe, światowe przeboje oraz swoje największe hity w zupełnie nowych swingowych aranżacjach Grzegorza Urbana.

– Dom Muzyki i Tańca należy do najpiękniejszych scen na Śląsku, która nie tylko cieszy się długą historią, ale może się też poszczycić wspaniałą publicznością. Nasza „Śląska Kongresowa” jest absolutnie jedyna w swoim rodzaju, nic więc dziwnego, że jest kochana przez wielu wykonawców. Przez lata gościła najważniejszych artystów krajowych i zagranicznych, prezentuje też potencjał twórczy i artystyczny zabrzańskiej społeczności. Wszyscy zabrzanie są dumni z tego miejsca. Życzę Państwu jeszcze wielu pięknych koncertów i niezapomnianych wydarzeń – mówiła podczas wydarzenia prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Podczas koncertu wystąpili m.in.: Bonnie Tyler, Limahl, Sławek Uniatowski, Włodzimierz Pawlik, Łukasz Zagrobelny, Rafał Brzozowski oraz Marek Kaliszuk. Artystom towarzyszyła orkiestra pod dyrekcją Grzegorza Urbana.