Zabrze przestrzenią rozwoju

Wkrótce VIII "Barbóreczna 2019"

05.12.2019

Przed nami kolejna, ósma już edycja turnieju piłki ręcznej młodzików ,,Barbóręczna 2019”. Trzydniowe rozgrywki rozpoczną się w naszym mieście 6 grudnia.

Na boisku spotkają się drużyny: UKS 31 Rokitnica Zabrze, UKS Czwórka Libiąż, Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec, APR Świdnica, Anilana Łódź, MSPR Siódemka Legnica, ASPR Zawadzkie oraz gospodarz turnieju SPR ,,POGOŃ 1945” Zabrze. W turnieju wezmą udział zawodnicy rocznika 2005 i młodsi.

Zawody rozpoczną się o godz. 9:30. W piątek na godzinę 13:30 zaplanowano uroczyste otwarcie turnieju. Natomiast uroczyste zakończenie zaplanowano w niedzielę na godz. 13:30.

Patronat honorowy nad imprezą objęła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Turniej realizowany jest przy udziale środków budżetowych Miasta Zabrze w ramach realizacji zadania publicznego pod nazwą ,,Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców w okresie od 14.02.2019 do 31.12.2019”. Jego głównym celem jest popularyzacja i rozwój piłki ręcznej oraz promowanie naszego Miasta Zabrze.

– Chcemy, żeby turniej był dostępne dla mieszkańców miasta Zabrze, a w szczególności jego dzielnicy Zaborza – dodają organizatorzy. – Jego mieszkańcy są od lat związani z piłką ręczną i klubem działającym na jego terenie. Chcemy również promować aktywne uprawianie sportu poza zajęciami szkolnymi. Poprzez realizację turnieju pragniemy propagować ideę „Przez sport do zdrowia”, kształtować postawę kulturalnego kibicowania zasady ,,Fair play” oraz wyłonienie najlepszej drużyny i zawodnika, strzelca i bramkarza turnieju – dodają organizatorzy.

Poprzez zorganizowanie turnieju Zabrze włącza się również w propagowaną przez Ministerstwo Sportu i Turystyki Akcję ,,STOP zwolnieniom z WF-u”, która kreuje postawę: Sport – nawyk na całe życie.