MedTrends 2019 w Zabrzu

05.12.2019

5 grudnia w Auli im. prof. Religi w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, odbyła się międzynarodowa konferencja Medtrends – Europejskie Forum Nowoczesnej Ochrony Zdrowia.

MedTrends to interdyscyplinarna konferencja poświęcona aktualnym trendom i wyzwaniom w nowoczesnej ochronie zdrowia w Polsce i Europie. Wydarzenie ma na celu wymianę wiedzy i doświadczeń na temat wdrażania i kierunków rozwoju nowoczesnych rozwiązań w medycynie między przedstawicielami sektora nauki, medycyny, nowych technologii oraz rozwiązań telemedycznych ze świata biznesu zarówno z Polski, jak i innych krajów europejskich. Konferencja skupiała się na startup’ach medycznych i biotechnologicznych.

Organizatorem wydarzenia był Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia, a współorganizatorami – Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Fundacja Śląskiego Centrum Chorób Serca oraz Urząd Miasta Zabrze.

W konferencji wzięli udział m.in.: marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski, radna wojewódzka Alina Nowak, dyrektor ŚCCS prof. Marian Zembala, prezes zarządu Kardio-Med Silesia Adam Konka oraz czołowi eksperci m.in. z dziedziny onkologii, neurologii, kardiologii i genomiki. Zabrzański samorząd na konferencji reprezentowała zastępca prezydenta miasta Katarzyna Dzióba, która przedstawiła prezentację na temat strategii rozwoju ekosystemu startupów: „Miasto Zabrze – Miasto Medycyny i Innowacyjnych Technologii Medycznych”.