Pomoc dla poszkodowanych w pożarze na osiedlu Borsig

27.11.2019

Ofiary pożaru, który w ub. sobotę wybuchł w kamienicy przy ul. Głowackiego, straciły nie tylko dach nad głową, ale również dorobek całego życia. W pożarze na szczęście nikt nie zginął. Miasto Zabrze oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Zabrzu zewniają ofiarom pomoc w zakwaterowaniu oraz opiece psychologa.

– Utrata dachu nad głową to wielka tragedia. Doskonale rozumiem jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa, dlatego Miasto Zabrze kontynuuje działania mające na celu pomoc pokrzywdzonym w sobotnim pożarze – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Spotykamy się z właścicielem budynku przy ul. Głowackiego 10 – Spółką Restrukturyzacji Kopalń i pracujemy nad zapewnieniem pogorzelcom mieszkań zastępczych, zamiast dotychczasowego hotelu. Wiemy, że spośród siedemnastu zamieszkałych w obiekcie lokali, najemcy dwóch z nich posiadają tytuł prawny do mieszkania socjalnego – dla nich miasto już przygotowuje mieszkania. Pozostali mogą liczyć na naszą pomoc przy działaniach podejmowanych przez SRK. Nie wiemy jeszcze czy budynek nadaje się do remontu – prawdopodobnie tak, ale to potwierdzą dokładne ekspertyzy. Dziękuję strażakom za wykazane przez nich zaangażowanie – dodaje prezydent Zabrza.

Poszkodowanym w pożarze Miasto zaproponowało w sobotę zakwaterowanie w hostelu. Skorzystało z niego dwanaście osób, które aktualnie przebywają w hotelu przy Hali Pogoń i mają zapewnione trzy posiłki dziennie. Pozostali pogorzelcy postanowili zatrzymać się u swoich rodzin. MOPR Zabrze zapewnia opiekę psychologiczną potrzebującym. Każdy, kto chciałby pomóc, może skontaktować się z koordynatorem z ramienia MOPR (tel. 32 2777817).