Zabrze przestrzenią rozwoju

Podsumowanie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

27.11.2019

 Dzisiaj w naszym mieście odbyło się podsumowanie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. W wydarzeniach, które przygotowano w ramach obchodów ŚTP w Zabrzu udział wzięło blisko tysiąc uczniów.

Wśród przybyłych na uroczystość znaleźli się m.in.: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, zastępca prezydenta miasta Zabrze Katarzyna Dzióba oraz naczelnik Zabrzańskiego Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości Katarzyna Kucia.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany jest od 2008 roku, obecnie w 170 krajach. Każdego roku w listopadzie organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i kampanie promocyjne z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania start-upów, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki i wielu innych.

Urząd Miejski w Zabrzu w 2013 roku, wraz z powstaniem Zabrzańskiego Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości, włączył się w organizację wydarzeń. Współpracę w ramach XII edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości zadeklarowało 21 firm i instytucji oraz 14 szkół.