55. urodziny Szkoły Podstawowej nr 28

22.11.2019

Dzisiaj, Szkoła Podstawowa nr 28, mieszcząca się przy ul. Ireny Kosmowskiej w Zabrzu, obchodziła jubileusz 55-lecia. Z tej okazji uczniowie wraz z gronem pedagogicznym przygotowali uroczystą akademię podczas której uczniowie zaprezentowali bogaty repertuar artystyczny.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. emerytowani nauczyciele, dyrektorzy, rodzice, uczniowie, absolwenci, sympatycy szkoły oraz przedstawiciele Rady Dzielnicy Rokitnica. W uroczystości wzięły również udział.: dyrektor Biura Prezydenta Miasta Jan Pawluch, naczelnik Wydziału Oświaty zabrzańskiego magistratu Ewa Wolnica oraz przedstawiciele Rady Miasta Zabrze.

Budynek, w którym mieści się SP nr 28, oddano do użytku w listopadzie 1964 roku. W pierwszych latach swojej działalności szkoła kształciła 750. uczniów z Osiedla Rokitnica II.