Jubileusz 40- lecia Przedszkola nr 33 z Oddziałami Specjalnymi im. Majki Jeżowskiej

19.11.2019

W Przedszkolu nr 33 z Oddziałami Specjalnymi im. Majki Jeżowskiej świętowano dzisiaj 40-lecie istnienia placówki. W uroczystości udział wzięli m.in.: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar, wizytator Śląskiego Kuratorium Oświaty Jadwiga Króliczek, pierwsza dyrektor Przedszkola nr 33 Jadwiga Listwon oraz obecna dyrektor Przedszkola nr 33 Małgorzata Adamek. Nie zabrakło społeczności przedszkolnej – grona pedagogicznego, rodziców i dzieci.

Była to także okazja do przypomnienia, że Majka Jeżowska została patronem Przedszkola nr 33 dokładnie dziesięć lat temu.

– Obchody 40-lecia są szczególną okazją do złożenia podziękowań dla całej społeczności Przedszkola nr 33. W tak wyjątkowym dniu składam wyrazy uznania, wdzięczności i szacunku za rzetelną, z pasją wykonywaną pracę na rzecz kształtowania charakterów i postaw najmłodszych mieszkańców Zabrza. Edukacja przedszkolna to pierwszy i najważniejszy etap nauki. Życzę Wam drogie dzieci samych najpiękniejszych chwil – powiedziała Małgorzata Mańka-Szulik.

Uroczyste obchody 40-lecia placówki uświetniły występy dzieci i ich rodziców. Przedszkole nr 33 z Oddziałami Specjalnymi funkcjonuje w Zabrzu od 1979 roku, obecnie uczęszcza do niego ok. 170 dzieci.