DB Cargo Polska świętowało 10. urodziny

15.11.2019

Wczoraj, w Łaźni Łańcuszkowej Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu 10. urodziny świętowało DB Cargo Polska. Firma, z siedzibą w Zabrzu, zajmuje się przewozami kolejowymi, wydobyciem piasku, obsługą bocznic oraz utrzymaniem taboru. Trudno nie docenić działalności przedsiębiorstwa na naszym lokalnym gruncie.  

Od pięciu lat DB Cargo Polska inwestuje w Akademię Piłkarską wspierając szkolenie przyszłych piłkarzy Górnika Zabrze. W Akademii trenuje 900 dzieci i młodzieży, z czego 600 w samym Zabrzu.

Nie tak dawno, bo 15 października br., na Arenie Zabrze w obecności prezydent miasta Małgorzaty Mańki – Szulik doszło do uroczystego podpisania umowy sponsorskiej pomiędzy spółką DB Cargo Polska, a Fundacją Górnika Zabrze. Spółkę reprezentował jej nowy prezes, Steffen Bobsien. W imieniu Fundacji podpis pod umową złożył jej prezes, Tomasz Młynarczyk.

– Jesteście najsłodszą reklamą DB Cargo. Piłka nożna to gra zespołowa, szlifuje społeczne kompetencje młodych ludzi, kluczowe w życiu. Cieszę się, że moja firma działa w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu – mówił wtedy Steffen Bobsien.

Ciesząc się z istniejącej współpracy, życzymy kierownictwu i pracownikom firmy dalszych sukcesów i pomyślności w realizowaniu podejmowanych inicjatyw.