W Zabrzu trwa seminarium "Książka na piątkę, znakomity początek"

24.10.2019

"Książka na piątkę, znakomity początek" to tytuł seminarium dla bibliotekarzy i nauczycieli, które organizuje dzisiaj w naszym mieście Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu. Seminarium rozpoczęło się o godz. 9.00 w siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. 3 Maja 91a.

W wydarzeniu udział wzięli m.in. przedstawiciele zabrzańskiego samorządu, w tym dyrektor Biura Prezydenta Miasta Zabrze Jan Pawluch, dyrektor gliwickiej delegatury Śląskiego Kuratorium Oświaty Jacek Tarkota, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Tomasz Iwasiów oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Katarzyna Flak.

„Książka na piątkę, znakomity początek” to tytuł wykładu, który przedstawiła Justyna Konieczny – bibliotekarka, autorka licznych projektów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży takich jak m.in.; „rodzinne czytanie – wyobraźni odkrywanie”. Z kolei o „Chuliganach w bibliotece – czyli jak wychowywać przyszłych buntowników, marzycieli i wynalazców” opowiedział Grzegorz Kasdepke – pisarz, scenarzysta , dziennikarz oraz ceniony twórca literatury dziecięcej.

Wykład o „Czytelnictwie dzieci i młodzieży wobec dorosłych oczekiwań” poprowadziła natomiast Anna Czernow – literaturoznawca i prezes polskiej sekcji IBBY, specjalista w teorii i historii literatury dla niedorosłych. Ostatni wykład kończący konferencję wygłosiła Marta Fox, autorka ponad 40 powieści, opowiadań, wierszy oraz eseji, która zaprezentowała „ Jak to było kiedy nic nie było, czyli o czytaniu pisaniu i przyjemnościach z tego płynących”.