Kolejny sprzedany teren w zabrzańskiej strefie ekonomicznej

23.10.2019

9 października Miasto Zabrze sprzedało kolejną działkę na terenie zabrzańskiej strefy ekonomicznej. Teren o powierzchni blisko 16 hektarów (15,9037ha) położony przy ul. Alberta Borsiga nabyła spółka BPprojekt należąca do grupy CTP. Koszt transakcji wyniósł ponad 16 mln zł.

Grupa CTP  została założona w 1998 r., zatrudnia ok. 400 osób. Działa w siedmiu krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Grupa deklaruje, że pierwsze prace budowlane rozpocznie już na wiosnę przyszłego roku. Ma zamiar wybudować w Zabrzu nowoczesny park przemysłowy.

Spółka BPprojekt jest 25 firmą, która nabyła działki na terenie zabrzańskiej strefy ekonomicznej. Dzięki tej transakcji powierzchnia sprzedanych w zabrzańskiej strefie ekonomicznej terenów wynosi już 56 proc.

Zabrzańska strefa to 157 hektarów podzielonych na 45 działek o wielkości od 0,5 do 21 hektarów. Jej atuty to dogodna lokalizacja, w sercu ponad dwumilionowej metropolii, infrastruktura drogowa opierająca się na autostradach A1 i A4 oraz bliskość lotniska w Pyrzowicach.