II Zabrzańskie Zawody "Klockami Wielkie Budowanie"

23.10.2019

23 października odbyły się drugie zabrzańskie zawody w konstruowaniu pn. „Klockami Wielkie Budowanie” organizowane przez ZBM – TBS Sp. z o.o. Patronat honorowy nad zawodami objęła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

W wydarzeniu udział wzięli m.in. przedstawiciele zabrzańskiego samorządu, w tym zastępca prezydenta Miasta Zabrze Katarzyna Dzióba, przedstawiciele Rady Miasta Zabrze – Joachim Wienchor i Krystian Jonecko, radna Sejmiku Województwa Śląskiego Alina Nowak oraz prezes zarządu spółki ZBM TBS Renata Lemańska.

W zawodach uczestniczyły dzieci i młodzież zabrzańskich szkół podstawowych. Podczas finału imprezy odbywającego się w hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu wyłoniono zwycięską trójkę:
I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 25
II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 27
III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 5.

Wyróżnienia w konkursie otrzymali także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14, 29 oraz 37.

Celem zawodów było zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami budowania, rozwinięcie wyobraźni przestrzennej, umiejętności manualnych, planowania oraz zaprezentowanie podstawowych praw fizyki. Dodatkowo kontakt z drewnem pozwolił im na nowo odkryć przyjemność obcowania z naturalnym materiałem. Konkursowe budowanie połączone było także z mini-warsztatami młodego architekta, prowadzonymi przez studentów Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom w zawodach.