Zabrze przestrzenią rozwoju

Zabrze na 9. Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw

17.10.2019

Wczoraj, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach rozpoczął się 9. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który potrwa do piątku. Tegoroczny Kongres odbywa się pod hasłem „Nauka-Biznes-Samorząd. Razem dla gospodarki”. W programie m.in.: kilkadziesiąt sesji panelowych, warsztaty, wykłady i spotkania oraz Targi Biznes Expo. W Kongresie uczestniczy m.in. prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

We wczorajszym panelu "MedTech – startupy i biznes – w Zabrzańskiej Dolinie Medycznej", prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik zapowiedziała stworzenie w mieście ekosystemu startupów w dziedzinie medycyny.

Wystąpienia ekspertów dotyczyły startupów i biznesu medycznego w Zabrzańskiej Dolinie Medycznej. Ze względu na już istniejące zaplecze edukacyjne, naukowe, badawcze, usługowe i biznesowe w Zabrzu, miasto chce dodać do tej grupy również startupy. Pod nazwą Startup City Zabrze Urząd Miejski w Zabrzu będzie prowadził działania skierowane do startupów, inwestorów, mentorów, biznesu i specjalistów od zagadnień medycznych zainteresowanych tematyką startupową.

Jak co roku Miasto Zabrze ma też na Kongresie swoje stoisko, które reprezentowane jest przez wydziały zabrzańskiego magistratu, kopalnię Guido, Górnika Zabrze, Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. Z. Religi czy Kardio-Med Silesia.

Zapraszamy do odwiedzenia stoiska Miasta Zabrze podczas wydarzenia tak ważnego dla sektora małej i średniej przedsiębiorczości.